Рішення про звернення районної ради про заборону продажу земель сільськогосподарського призначення

УКРАЇНА
Косівська районна рада
шосте демократичне скликання
п’ята сесія
РІШЕННЯ

Від 14 липня 2011  року                                                                  № 138-5/2011
м.Косів

Про звернення районної ради

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” районна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення районної ради до Президента України В.Януковича, Голови Верховної Ради України В.Литвина, Прем’єр-Міністра України М.Азарова про заборону продажу земель сільськогосподарського призначення (додається).
  2. Звернення районної ради надіслати Президенту України, Верховній Раді України, Кабінетові Міністрів України.
  3. Звернення опублікувати в газеті “Гуцульський край” і розмістити на офіційному сайті районної ради.
  4. Дане звернення направити для розгляду та підтримки обласній та районним радам Івано-Франківської області.
  5. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови районної ради Д.Бойчука.

Голова районної ради                                                                                Андрій Клуб

Президентові України
Верховній Раді України
Кабінетові Міністрів України

ЗВЕРНЕННЯ
про заборону продажу земель сільськогосподарського призначення

Ми, депутати Косівської районної ради, не підтримуємо ініціативу Адміністрації Президента про запровадження з 1 січня 2012 року ринку землі,  що  суперечить ст.14 Конституції України. Вважаємо, що на сьогоднішній день неможливий продаж земель сільськогосподарського призначення без нормативного законодавчого забезпечення, без створення необхідних ринкових інституцій, без інформування людей про їхні права і можливості. Пропонуємо спочатку в державному бюджеті передбачити кошти на завершення проведення інвентаризації земель, на розмежування земель державної та комунальної власності, на виготовлення та поновлення генеральних планів. Віддати землю у приватизацію в ситуації цього безладу – те саме, що на початку 90-х років віддали під приватизацію заводи і фабрики.

На даному етапі розвитку держави спостерігається грошовий дисбаланс між простим населенням, дрібними фермерами і великим бізнесом, що поставить їх в нерівні умови на ринку земельних відносин.

Категорично відкидаємо розмови, що торгівля землею – це начебто єдиний спосіб відродити сільськогосподарське виробництво та зробити його рентабельним. Уже цього року в Україні чи не половину списку скоробагатьків становлять аграрні барони.

Парадоксально, але саме тоді, коли в Україні з’явилися пташині, олійні та зернові мільярдери, українці відчули гостру нестачу та недоступність елементарних продуктів – гречки, хліба, якісного молока та м’яса.

Масштабна ерозія ґрунтів, глобальні зміни клімату, зниження врожайності сільськогосподарських культур, різкий приріст населення в країнах третього світу призвели до стрімкого здорожчання продовольства в світі. І той, хто володітиме землею – отримає небачені надприбутки. Тому необхідно створити державний земельний банк зі статусом і можливостями другого Національного банку для  врегулювання ринку землі

Насправді, провідні держави світу – США, Франція, Китай, Голландія, Скандинавські країни – відмовляються від моделі земельних відносин з приватною власністю. Навпаки, вони викуповують землю у власників і передають її землекористувачам з обов’язковою платою земельної ренти державі.

Українська земля – це не просто засіб, з якого можна мати прибуток, це, в першу чергу, природний життєвий простір. Земля – як повітря, вода, сонце. Її можна розглядати тільки як загальнонаціональну власність. А загальнонаціональною власністю може розпоряджатися тільки держава. Землю можна передавати у довгострокове володіння виключно українським громадянам із правом родинного успадкування та застереженням щодо неприпустимості погіршення якості землі та її родючості.

Зняття мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення з 01 січня 2012 року означає цинічне масштабне пограбування українських селян і фактичне знищення українського села – духовної, мовної і культурної колиски української нації.

Прийнято на п’ятій сесії
Косівської  районної ради
шостого демократичного скликання
14 липня 2011 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *