Індекс споживчих цін у вересні 2020 року

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє. За даними Державної служби статистики, інфляція на споживчому ринку у вересні 2020р. порівняно із серпнем 2020р. в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях) становила 0,5%, в області – 0,4%, з початку року – 1,7% та 2,6% відповідно.

У вересні 2020р. приріст споживчих цін на 1,2–0,1% зафіксовано в усіх регіонах України.

На споживчому ринку області у вересні п.р. у порівнянні з серпнем п.р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,7%. Найбільше (на 10,8% та 6,8%) подешевшали фрукти та овочі. На 2,7–1,0% знизилися ціни на м’ясо птиці, маргарин, кисломолочну продукцію, рибу та продукти з риби, продукти переробки зернових. Водночас на 13,8% подорожчали яйця, 2,6–0,6% – соняшникова олія, молоко, сметана, масло, рис, яловичина, сир і м’який сир (творог), хліб.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 0,4%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 0,9%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 4,9% відбулося в основному за рахунок підвищення цін на природний газ на 17,0%.

Ціни на транспорт зросли на 0,9% в першу чергу за рахунок подорожчання автомобілів на 3,0%, палива та мастил – на 0,7%. Разом з тим на 2,6% подешевшав проїзд у залізничному пасажирському транспорті.

Послуги освіти подорожчали на 10,6%, а саме: вищої – на 14,0%, середньої – на 7,7%.

Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2020
При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *