До Дня машинобудівника

Головне управління статистики інформує. Машинобудівна галузь області представлена підприємствами з виробництва електричного та електронного устатковання, машин і устатковання іншого, автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів та інших транспортних засобів, обсяг реалізованої промислової продукції яких у 2017р. склав 2,3 млрд.грн або майже 5% загальнообласного обсягу в промисловості.

На підприємствах машинобудування працює понад 6 тис. осіб або 14,2% зайнятих у промисловості області. Середньомісячна заробітна плата в галузі за січень–червень 2018р. зросла у порівнянні з відповідним періодом 2017р. на 23,6% і склала 8847 грн., що на 22,6% перевищує середній розмір заробітної плати в економіці області.

Серед найбільших підприємств машинобудівного комплексу області: державне підприємство «Виробниче об’єднання «Карпати», товариства з обмеженою відповідальністю «Електролюкс Україна», «Тайко Електронікс Юкрейн Лімітед», «Леоні Ваерінг Системс УА ГМБХ», «Електросвіт», «Мікрол», акціонерні товариства «Арматурний завод», «Локомотиворемонтний завод», приватні підприємства «Техноресурс», «Механік», «Прикарпаткабель».

Протягом останніх років підприємства галузі працювали з нарощуванням обсягів продукції: у 2016р. рівень виробництва попереднього року перевищено в 1,6 раза, у 2017р. – на 11,2%. У січні–серпні 2018р. порівняно з відповідним періодом 2017р. індекс промислової продукції склав 100,1%. Спостерігалося збільшення обсягів випуску продукції на підприємствах з виробництва машин і устатковання для сільського та лісового господарства, залізничних локомотивів і рухомого складу, інших машин і устатковання спеціального призначення (на 28,9% – у 2,8 раза), машин і устатковання загального призначення, інструментів і обладнання для вимірювання, дослідження та навігації, побутових приладів (на 6,3–15%).

У 2017р. область зберегла своє лідерство серед регіонів України з випуску окремих видів продукції машинобудування, зокрема, з виробництва машин пральних побутових, машин й апаратів для дугового зварювання металів, вимикачів автоматичних низьковольтних (58–83% загальнодержавного обсягу), стендів випробувальних, клапанів запобіжних або випускних для трубопроводів, котлів, цистерн, передач гвинтових кулькових або роликових (22–39%), верстатів для оброблення деревини, твердих пластмас і матеріалів твердих подібних (35,3%). Вагомою була частка області у загальнодержавному виробництві схем інтегральних електронних, кранів мостових на нерухомих опорах, кранів перевантажувальних, кранів портальних, кранів мостових, обладнання й апаратів для фільтрування й очищення повітря та газів (8–14% загальнодержавних обсягів), інструментів й апаратури для автоматичного регулювання та керування (7,8%), комплектів ізольованих проводів для свічок запалювання для двигунів та комплектів проводів інших для засобів транспортних (6,2%), люстр та інших світильників електричних стельових та настінних (4,6%).

У розвиток підприємств машинобудівної галузі у 2017р. було інвестовано 118,3 млн.грн, у І півріччі п.р. – 71,8 млн.грн. В загальному обсязі інвестицій у машинобудування найвагомішими були частки коштів, освоєних підприємствами з виробництва автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів та інших транспортних засобів (у 2017р. – 73%, у січні–червні 2018р. – 43,4%) та з виробництва електричного устатковання (19,5% та 49,7% відповідно).

Станом на 1 липня 2018р. іноземними інвесторами у галузь спрямовано 20,1 млн.дол. США акціонерного капіталу, з них 96,1% вкладено нерезидентами Швеції та Польщі.

Суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у 2017р. експортовано механічних та електричних машин на суму 153 млн.дол. США (23% загальнообласного експорту), що на 24% більше, ніж роком раніше. У січні–червні 2018р. їх експорт склав 82,6 млн.дол. США (10,4% загальнообласного експорту), що на 18,1% більше, ніж у відповідному періоді 2017р.

Довідково: Професійне свято працівників машинобудування та приладобудування – День машинобудівника встановлений Указом Президента України від 8 вересня 1993 року №361/93 і щорічно відзначається в четверту неділю вересня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *