Косівська районна рада розпочинає реалізацію ще одного спільного проекту – із Слов’янською міською радою Донецької області

18 вересня 2018 року між Слов’янською міською радою Донецької області та Українським культурним фондом (далі УКФ — державна інституція, що була створена у 2017 році для підтримки культурних проектів на конкурсній основі) було підписано договір про надання гранту на реалізацію проекту-переможця Конкурсу проектів національної співпраці «Налагодження культурного діалогу між Донецьким та Івано-Франківським регіонами з метою збереження історично-культурної спадщини та поширення традицій місцевого ремісництва: виробництва слов’янської та косівської кераміки».

За переконанням ініціаторів підготовки проектної заявки, місто Косів та місто Слов’янськ дуже схожі: обидва мають унікальні для свого краю природні ресурси, зберігають народні звичаї і традиційне ремесло – гончарство і виробництво кераміки. Водночас саме такого досвіду, який має Косівщина, не вистачає місту Слов’янську. Тому розвиток культурного діалогу з містом Косовом та тими населеними пунктами Косівського району, які мають безпосередню причетність до традицій косівської мальованої кераміки, має стати основою для розбудови нових трансформацій у сфері збереження і популяризації культурної спадщини обох регіонів Східної та Західної України.

Спільні заходи, обмін досвідом та розробка спільних культурних продуктів, що передбачені проектом, мають на меті сприяти впровадженню нових рішень у практику органів місцевого самоврядування, налагодженню у майбутньому сталого міжрегіонального партнерства.

За задумом Слов’янської міської ради, у довгостроковій перспективі відповідний проект повинен створити ґрунт для налагодження культурного діалогу і створення мережі між всіма осередками гончарного ремісництва в Україні для того, щоб вживати спільних заходів у сфері збереження традиційних ремесл, популяризації керамічного виробництва.

Грантоотримувач та головний бенефіціар проекту — Слов’янська міська рада, координуватиме реалізацію усіх запланованих заходів як на території Донеччини, так і на теренах Івано-Франківської області. Косівська районна рада виступає партнером проекту, її представники брали участь у підготовці частини проектної заявки, і надалі працюватимуть у команді з реалізації заходів проекту. Загальна вартість проекту становить 610 485,00 грн. Роботи з його реалізації повинні бути завершені до 3 грудня 2018 року.

На сьогоднішній день партнерами узгоджуються робочі моменти, напрацьовуються пропозиції по деяких розділах проекту з метою активного старту його реалізації.

У свою чергу Косівська районна рада висловлює слова подяки Івано-Франківській обласній раді за можливість налагодження співпраці з Донеччиною через участь у відповідному проекті.

Найближчим часом районною радою буде оприлюднено детальнішу інформацію про заходи проекту з метою залучення якомога ширшого кола місцевих майстрів-гончарів, які своєю працею зберігають і продовжують розвивати один з елементів нематеріальної культурної спадщини Гуцульщини – Косівську мальовану кераміку.

Ознайомитись з рейтингом проектів-переможців конкурсів Українського культурного фонду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *