Інвестиційне забезпечення економіки області у січні-вересні 2021 року

Головне управління статистики інформує. У січні–вересні 2021р. підприємствами та організаціями області за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 5780,7 млн.грн капітальних інвестицій, що у 1,6 раза більше від обсягу відповідного періоду 2020р. Серед регіонів України за індексом капітальних інвестицій Івано-Франківщина посіла 1 місце, за обсягом їх освоєння – 14 місце.

У розрахунку на одну особу населення обсяг капітальних інвестицій склав 4244,7 грн, що відповідає 19 місцю серед регіонів держави.

Основним джерелом фінансування капітальних інвестицій виступають власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких освоєно 62% загального обсягу. Питома вага коштів населення на будівництво житла склала 11,7% загальнообласного обсягу інвестицій, інвестицій, профінансованих з державного та місцевих бюджетів, – 10,1%, кредитів банків та інших позик – 8,5%.

Основну частку капітальних інвестицій (97,9% загального обсягу) вкладено у матеріальні активи, зокрема у будівлі нежитлові спрямовано 26,4% усіх вкладень, на придбання машин, обладнання, інвентарю – 26,3%, у будівлі житлові – 18,7%, у інженерні споруди – 13,2%, на придбання транспортних засобів – 11,2%. Частка нематеріальних активів у загальному обсязі інвестицій склала 2,1%.

Найбільшу частку капітальних інвестицій спрямовано у розвиток підприємств промислової діяльності (49,3% загального обсягу капітальних інвестицій), при цьому частка підприємств переробної промисловості склала 36,3%, постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря і водопостачання, каналізації, поводження з відходами – 11,7%, добувної промисловості та розроблення кар’єрів – 1,3%. В обсязі капітальних інвестицій у переробну промисловість 74,3% загального обсягу освоєно підприємствами з виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції, 8,1% – підприємствами з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів.

В загальнообласному обсязі 21,1% склав обсяг капітальних інвестицій, освоєних підприємствами будівельної діяльності. Також значними є частки капітальних інвестицій організацій, що здійснюють операції з нерухомим майном (8,7%), закладів державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування (5,9%).

На будівництві житла у січні–вересні 2021р. освоєно 1083,9 млн.грн, що на 44,2% більше порівняно з січнем–вереснем 2020 року. Населенням у будівництво житла інвестовано 62,5% цих коштів.

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2021
При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *