27 листопада — Дeнь пам’яті жертв Голодоморів

День па́м’яті жертв голодомо́рів — щорічний національний пам’ятний день в Україні. Голодомор став національною трагедією і окремою сторінкою в історії українського народу, про яку ми згадуємо з сумом та гіркотою.

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів. У XX столітті українці пережили їх тричі: 1921-1923, 1932–1933 і 1946–1947 роках. Наймасштабніший із них був у 1932–1933 роках. Саме його нині називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом. Жертвами цього Голодомору в Україні стали мільйони безневинних людей.

На підтвердження страшних наслідків Голодомору в Україні дослідники називають різні цифри жертв, так щодня вмирало приблизно 25 тис. осіб, тобто понад 1000 осіб щогодини, або ж – 17 осіб щохвилини. Чорними літерами закарбувалися в національній пам’яті українців події 1932–1933 років, коли організація штучного масового голоду спричинила загибель мільйонів людей.

Схилімо голови в глибокій жалобі за тими людьми, які загинули голодною смертю. 27 листопада о 16.00 у спільній молитві згадаймо усіх жертв голодоморів, запалімо свічу пам’яті у власній оселі та у своїй душі!

Хай же пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, додасть нам сил та волі, мудрості й наснаги для зміцнення та подальшої розбудови квітучої держави, розвитку демократії, вільного життя кожної людини.

Голова Косівської районної ради Зеновій Томащук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *