Найбільші партнери області у зовнішній торгівлі товарами у січні-вересні 2021 року

Головне управління статистики інформує. У січні–вересні 2021р. обсяги як експорту так і імпорту товарів в області порівняно з відповідним періодом 2020р. збільшилися у 1,6 раза і становили: експорту – 852,7 млн.дол. США, імпорту – 706,5 млн.дол. США. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 146,2 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,21.

Серед регіонів України за обсягами експорту товарів у січні–вересні 2021р. область посіла 12 місце, імпорту – 13 місце, за індексами – відповідно 5 та 1 місця.

Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти із 118 країн світу.

Основним торговим партнером області в експорті товарів була Румунія, експортні поставки до якої склали 15% загальнообласного обсягу. У товарній структурі експорту до Румунії переважали машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання і мінеральні продукти (63,9% і 18,2% обсягу експорту до країни відповідно).

Також значні експортні поставки здійснювалися до Польщі (13,1% загального експорту області), Туреччини (9,4%), Чехії (7,8%) та Італії (6,5%). У товарній структурі експорту до Польші та Туреччини переважали полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, до Чехії та Італії – продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості.

У розрахунку на одну особу населення в області експортовано товарів на 627,8 дол. США, що відповідає 13 місцю серед регіонів держави.

В імпорті товарів найбільшим партнером області була Болгарія (18,5% обласного імпорту). У товарній структурі імпорту з Болгарії основну частку складають мінеральні продукти (97,6% обсягу імпорту з країни).

В обсягах імпорту товарів також вагомими були надходження з Польщі (9,8% обласного імпорту), Російської Федерації (9,6%), Німеччини (7,8%) та Білорусі (6,8%). У товарній структурі імпорту з Польщі та Німеччини переважали машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, Російської Федерації та Білорусі – мінеральні продукти.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 553,1 млн.дол. США або 64,9% від загальнообласного обсягу експорту та збільшився у порівнянні з січнем–вереснем 2020р. у 1,7 раза. Імпорт товарів з країн ЄС збільшився проти січня–вересня 2020р. у 1,8 раза і становив 416,5 млн.дол. США або 59% від загальнообласного обсягу імпорту.

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2021
При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *