В районі відбувся урочистий захід, присвячений 25-й річниці з Дня прийняття Конституції України

Конституція України – це найголовніший державний документ, який захищає права і свободи всіх громадян нашої держави.

25 червня 2021 року в адміністративному будинку районної ради відбувся захід приурочений 25-й річниці з Дня прийняття Конституції України.

Урочисте зібрання розпочалося виконанням Державного Гімну України. Хвилиною мовчання вшановано пам’ять загиблих борців за незалежність України.

З вітальними словами до присутніх звернулися голова Косівської районної державної адміністрації Петро Іванишин та заступник голови Косівської районної ради Тарас Фенчук, які привітали усіх зі святом, побажали міцного здоров’я, бадьорості духу, миру й благополуччя, натхненної праці та успіхів задля розбудови стабільної і процвітаючої України.

«28 червня 1996 року відбулася знаменна подія новітньої історії української державності, яка по праву є епохальною віхою в еволюційному розвитку нашої держави як суверенної, демократичної, правової, насамперед соціально справедливої країни. В цей день Верховною Радою України було прийнято Конституцію України. В Конституції України було закріплено правові основи держави, її суверенітет і територіальну цілісність, основні права і свободи українських громадян. Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість, безпека визнаються найвищою соціальною цінністю» — зазначив у своєму виступі заступник голови районної ради Тарас Фенчук.

За активну громадянську позицію, патріотизм, виняткову особисту мужність і героїзм у захисті та обороні територіальної цілісності держави та з нагоди 25-ї річниці Конституції України спільними грамотами голови районної державної адміністрації та голови районної ради відзначено учасників бойових дій району: Никифорчина Володимира Васильовича, Гривняка Андрія Юліановича, Кушніра Віталія Васильовича, Стеф’юка Дмитра Федоровича, Пушкарука Віталія Дмитровича.

Завітав на свято й начальник відділення цивільно-військового співробітництва Оперативного командування «Захід», підполковник Андрій Рисюк, який привітав усіх присутніх з відзначенням 25-річчя Дня Конституції України і привіз почесні грамоти і нагороди для тих людей, які допомагають нашим захисникам на передовій.

Почесними грамотами від командувача військ оперативного командування «Захід» генерал-майора, Героя України Сергій Шептала за активну громадянську позицію, надання волонтерської допомоги, спільну реалізацію заходів цивільно-військового співробітництва та з нагоди відзначення Дня Конституції України нагороджено: приватного підприємця Павлюка Івана Івановича, волонтера, директора ДП «Кутський лісгосп» Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Ониськіва Андрія Петровича, приватного підприємця Марчук Надію Юріївну, голову Яблунівської ТГ Коваля Юрія Миколайовича, священника Мединського Миколу Васильовича, заступника голови Косівської РДА Бойчука Назарія Михайловича, який отримав ще й відзнаку за заслуги та волонтерство.

«Схвалення Основного Закону стало точкою відліку нової епохи в історії нашої держави, що забезпечило стабілізацію суспільно-політичної ситуації в країні. Проте Конституція України 1996 року не виникла на порожньому місці, традиції українського конституціоналізму мають глибоке історичне коріння та свою традицію. Знати та пам’ятати про ті визначальні для нашої держави події — наш обов’язок» — зазначив голова райдержадміністрації Петро Іванишин.

Захід поєднував у собі історичні факти про становлення та правові аспекти нашої Конституції. Особливий патріотичний настрій присутні на урочистостях отримали переглянувши короткометражний фільм про історію української Конституції.

На завершення прозвучав духовний Гімн України «Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *