Стан ринку послуг області у ІV кварталі 2020 року

Головне управління статистики інформує. На ринку послуг області упродовж IV кварталу 2020 року працювало 1,2 тис. підприємств (юридичних осіб) та їх відокремлених підрозділів, основним видом економічної діяльності яких є надання послуг. Обсяг реалізованих ними послуг за цей період склав 4,8 млрд.грн.

У структурі загального обсягу реалізованих послуг значну частку склали обсяги послуг складського господарства та допоміжної діяльності у сфері транспорту (67% загальнообласного обсягу), вантажного автомобільного транспорту, надання послуг з перевезення речей (8,9%). Вагомими були також обсяги послуг з надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (3,5%), у сфері освіти (2,8%), діяльності у сфері архітектури та інжинірингу, технічних випробувань та досліджень (2,2%), у сфері охорони здоров’я (2%).

Серед міст обласного значення та районів області найбільша частка реалізованих послуг припадала на підприємства міст Івано-Франківська (84,6% загальнообласного обсягу), Яремче (4,6%), Калуша (2,2%), Коломиї (1,1%), Долинського (2,6%) та Тисменицького (1,9%) районів.

Населенню області надано послуг на 580,9 млн.грн, що склало 12,2% від загального обсягу реалізованих послуг. Найбільшим попитом серед населення користувалися послуги у сфері освіти (21,6% загальнообласного обсягу наданих населенню послуг), з діяльності у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування (21,9%), з охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (13,8%), у сфері інформації та телекомунікацій (10,5%), тимчасового розміщування й організації харчування (13,2%), транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (10,7%).

Вагомою була частка послуг, реалізованих населенню, у Косівському (70,5% загального обсягу наданих в районі послуг), Городенківському (70%), Верховинському (54,9%) Галицькому (49,7%), Снятинському (47,6%) районах та у містах Яремче (63,5%), Бурштині (57,4%) та Коломиї (55,6%).

Примітка. Інформація по містах обласного значення та районах наведена відповідно до адміністративно-територіального устрою, який діяв до набрання чинності постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 року №807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів». Оприлюднення статистичної інформації за результатами державних статистичних спостережень у розрізі районів за новим адміністративно-територіальним устроєм розпочнеться орієнтовно у другому кварталі поточного року.

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2021
При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *