Найбільші партнери області серед країн ЄС у зовнішній торгівлі товарами у 2018 році

Головне управління статистики інформує. У 2018 році географія зовнішньої торгівлі області товарами охопила 111 країн світу. Більше половини зовнішньоторговельного обороту області припадало на країни Європейського Союзу. Зокрема, в обласному експорті частка країн ЄС склала 64,3%, в імпорті – 41%. Найбільшими за обсягами партнерами у зовнішній торгівлі були нерезиденти з Румунії, Німеччини, Польщі та Словаччини, до яких відвантажено 53,7% обсягів експорту та отримано 55,9% обсягів імпорту товарів з країн ЄС.

Одним з вагомих торговельних партнерів області серед країн ЄС, як і в попередньому році, залишається Румунія, обсяги експорту та імпорту товарів з якою склали у 2018 році, відповідно, 111 млн.дол. США та 40,4 млн.дол. США. Понад 70% експорту та 80% імпорту з цієї країни складало електричне устаткування. Крім цього, до Румунії відвантажували деревину та вироби з деревини, мінеральні продукти, частини взуття, отримували – пластмаси, полімерні матеріали, продукцію хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, текстильні матеріали та текстильні вироби. Майже 90% імпорту та три чверті експорту до Румунії складали, відповідно, давальницька сировина та готова продукція, виготовлена з неї.

З Німеччиною обсяги експорту та імпорту товарів становили відповідно 29,7 млн.дол. США та 91,6 млн.дол. США. Провідну позицію в експорті до цієї країни займали насіння і плоди олійних культур (24,3%), деревина та вироби з деревини (21,4%), одяг та додаткові речі до одягу, текстильні (13,4%), натуральне та штучне хутро (11,7%), пластмаси, полімерні матеріали (9,4%). Серед імпортованої продукції вагомою була частка механічних та електричних машин (35,2%), засобів наземного транспорту (11,1%), пластмас, полімерних матеріалів (9,9%), виробів з чорних металів (9,5%). Німеччина була найбільшим джерелом імпорту області з країн ЄС, її частка склала 26,7%.

Експорт товарів до Польщі (третьої за обсягами торгівлі країни) становив 70 млн.дол. США, імпорт – 49,1 млн.дол. США. Нерезидентам з Польщі відвантажували, в основному, органічні хімічні сполуки, пластмаси, полімерні матеріали, пральні машини, деревину та вироби з деревини. З цієї країни надійшли механічні та електричні машини, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, деревина та вироби з деревини, чорні метали та вироби з них, засоби наземного транспорту, крім залізничного.

Ще одним вагомим партнером області серед країн ЄС була Словаччина. За обсягами експорту товарів з області до цієї групи країн вона посіла друге місце (90,1 млн.дол США), обсяги імпорту склали 10,7 млн.дол. США. Майже 80% експорту до цієї країни склала продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, імпортували з цієї країни механічні та електричні машини, недорогоцінні метали та вироби з них.

Довідки за телефоном: (0342) 53-35-17
Більше інформаціїі: http://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-ZEZ.htm

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2019
При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *