Косівщина продовжує налагоджувати співпрацю з Луганщиною

Протягом 22-24 серпня цього року делегація з Косівського району брала участь у поїздці на Схід України. Косівська районна рада відгукнулась на запрошення керівництва Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» долучитись до вже традиційного протягом останніх кількох років дружнього візиту, що організовується з ініціативи та під патронатом голови Львівської обласної ради, голови Асоціації Олександра Ганущина.

Керівники органів місцевого самоврядування, депутати різних рівнів, працівники апарату Львівської обласної ради, волонтери, а у 2018 році – вперше і представники самоврядних органів Карпатського регіону (з Івано-Франківської і Закарпатської областей), відзначили найбільше державне свято у різних куточках Луганської області.

Програма перебування передбачала участь як у загальних заходах з нагоди відзначення Дня прапора та 27-ї річниці незалежності України на території Сєвєродонецька і Попасної, так і поїздки окремих груп учасників візиту до партнерських районів на території Луганщини.

Голова Косвіської районної ради Павло Ванджурак та голова Косівської районної державної адміністрації, депутат районної ради Віталій Кічеряк взяли участь в урочистих заходах з нагоди Дня державного прапора у м.Попасна на ентральному майдані . Від імені жителів, депутатів, керівників Косівщини обидва очільники району виступили із вітальними словами до попаснянців і військових, побажали миру, злагоди, благополуччя і продовження розбудови вільної незалежної соборної України. А у якості святкових подарунків – передали для бібліотек міста Попасна два комплекти книг косівських авторів, виданих за кошти районної цільової програми, та ще близько півсотні дитячих пісенників для загальноосвітніх навчальних закладів Попаснянського району, переданих депутатом Косівської районної ради, директором видавництва «Писаний камінь» Михайлом Павлюком.

Ще однією символічною подією для Косівщини відзначився день 23 серпня 2018 року – офіційно закріплено напрацьовані раніше домовленості про співпрацю між Косівською районною радою та Попаснянською районною державною адміністрацією – військово-цивільною адміністрацією Луганської області. Підписані на сьогоднішній день Косівською районною радою два програмних документи: трьохсторонній меморандум про співпрацю і партнерство з АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» і Попаснянською ВЦА Луганської області та двохстороння угода про співпрацю з Попаснянською ВЦА створили добрий грунт для планування і здійснення у найближчому майбутньому практичних кроків в ім’я розвитку єдиної та цілісної Української держави.

Крім святкових заходів та підписання угоди про співпрацю, делегація Косівського району разом з керівником Попаснянської військово-цивільної адміністрації Сергієм Шакуном здійснила ознайомчий візит у ряд населених пунктів Попаснянського району, які перебувають у безпосередній близькості до лінії розмежування, зазнають систематичних обстрілів, але разом з тим відновлюються та здійснюються перші кроки на шляху соціально-економічного розвитку. Сергій Вікторович розповів про будні Попаснянського району, наочно продемонстрував розвиткові та відновлювальні заходи, що ведуться на соціальних об’єктах прифронтової території. Так, спільно відвідали пам’ятний знак «Козацький хрест», присвячений воїнам, загиблим за Незалежність України, оглянули мурали, що прикрашають Попаснянську загальноосвітню школу №1, побували на блок-постах та познайомилися із головним лікарем Комунальної установи «Попаснянська центральна районна лікарня» Олександром Ковальчуком, який не лише розповів, але й продемонстрував модернізацію медичного містечка, що знаходиться на відстані не більше 5 км від території, окупованої ворогами. Не могло не вразити і побачене по дорозі та безпосередньо у селищі Новотошківське: ще вранці обстріляне ворожими кулями, у диму палаючого блок-поста, невелика кількість жителів, що не виїхала з населеного пункту, в обідню пору разом з місцевим керівництвом вже вирішували соціально-побутові питання: про вивіз сміття, благоустрій території, ремонт комунального багатоквартирного будинку. А у місцевій загальноосвітній школі директор, педагогічний колектив і батьки спільними зусиллями вели підготовку до початку нового навчального року – у приміщенні, одне крило якого практично зруйноване снарядом, а стіни «прикрашені» десятками слідів від осколків…

Ще однією приємною несподіванкою цього дня стала зустріч з колишнім працівником виконавчого апарату Косівської районної ради, уродженцем і жителем Косівщини, а сьогодні – ще і військовим Національної гвардії України Романом Іванишином, який присвятив останні 5 років життя військовій службі та захисту держави.

Протягом 24 серпня, у складі численної делегації зі Львівщини, представники Косівщини взяли участь ще у ряді заходів на території м.Попасна: у відкритті пам’ятного знаку загиблим воїнам і волонтерові зі Львівщини, що встановлений у напрямку с.Троїцьке, на території, де велись запеклі ворожі бої; у відкритті дитячого майданчика, що був встановлений за кошти львівської волонтерської групи поряд з будинками, відновленими після обстрілів в одному з районів міста, що найбільше постраждав від ворогів; у загальнообласних урочистостях «Благословенні будьмо і єдині». У вітальній промові керівник Луганської області Юрій Гарбуз зазначив, що цьогорічне свято є особливим, адже відбувається на передовій і тут, як ніде інде, відчувається його важливість.

P.S. 24 серпня 2018 року, дорогою до м. Попасна, проїжджали селище Врубівка, яке о 5 год.ранку було обстріляне російсько-окупаційними військами зі сторони окупованого Первомайську. Вогонь вівся зі зброї 152 мм калібру. Вогневого нальоту зазнали чотири двоповерхівки та селищна середня школа. В результаті обстрілу, від отриманих поранень, загинув чоловік 1983 року народження, сиротами залишилися діти семи і дев’яти років…

Нехтуючи всіма міжнародними домовленостями, терористи відкривають вогонь по домівках мирних жителів… війна продовжується… для перемоги потрібно ще багато працювати…усім, спільно, і не лише там, на лінії вогню, але і тут, де відлуння російської військової агресії часто має зовсім іншу форму і забарвлення…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *