Зовнішня торгівля області товарами у січні 2018 року

Головне управління статистики інформує. Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у січні 2018р. становили 75 млн.дол. США, імпорту – 67,9 млн.дол. США. Проти січня 2017р. обсяги експорту збільшилися на 30,7%, імпорту – у 2,8 раза. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 7,1 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,10.

Cеред регіонів України за обсягами експорту товарів область посіла 13 місце, імпорту – 12 місце.

Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти з 75 країн світу.

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Словаччини, Туреччини, Російської Федерації, Іспанії, Польщі, Чехії, Індії, Латвії, Білорусі, Італії.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 49,2 млн.дол. США або 65,5% від загальнообласного обсягу та збільшився у порівнянні з січнем 2017р. на 35%.

У товарній структурі експорту області провідні позиції займали полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, механічні та електричні машини, деревина та вироби з деревини, продукти рослинного походження, мінеральні продукти.

В обсягах імпорту вагомими були надходження з Російської Федерації, Німеччини, Румунії, Польщі, Білорусі.

Імпорт товарів з країн ЄС становив 25 млн.дол. США або 36,7% від загальнообласного обсягу імпорту, що на 31,2% більше, ніж у січні 2017р.

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги мінеральних продуктів, механічних та електричних машин, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *