Проект рішення про підтримку звернення Кам’янської районної ради Чернівецької області щодо недопущення прийняття закону про ринковий обіг земель сільськогосподарського призначення в Україні

Проект
погоджено та рекомендовано на розгляд сесії районної ради постійною комісією з  питань законності, правопорядку, розвитку місцевого самоврядування, депутатської та інформаційної діяльності

УКРАЇНА
Косівська районна рада
сьоме скликання
дев’ята сесія

РІШЕННЯ
від  08 червня 2017 року                                                                          №____-9/2017
м.Косів

Про підтримку звернення Кам’янської районної ради Чернівецької області щодо недопущення прийняття закону про ринковий обіг земель сільськогосподарського призначення в Україні

Розглянувши звернення Кам’янської  районної ради від  03 травня 2017 року щодо підтримки звернення депутатів Кам’янської районної ради Чернівецької області від 21 квітня 2017 року щодо недопущення прийняття закону про ринковий обіг земель сільськогосподарського призначення в Україні,  враховуючи висновки  постійної комісії районної ради з питань законності, правопорядку, розвитку місцевого самоврядування, депутатської та інформаційної діяльності,  районна рада

вирішила:

1. Підтримати звернення Кам’янської  районної ради від  21.04.2017 року до Верховної Ради України щодо  недопущення прийняття закону про ринковий обіг земель сільськогосподарського призначення в Україні (додається).
2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови районної ради В.Петричука та постійну депутатську комісію районної ради з питань законності, правопорядку, розвитку місцевого самоврядування, депутатської та інформаційної діяльності(В.Кавацюк).

Голова районної ради                                                              Павло Ванджурак

 

Текст звернення  депутатів Кам’янської районної ради до Верховної Ради України,
щодо недопущення прийняття закону про ринковий обіг земель сільськогосподарського призначення в Україні

3 квітня 2017 року Рада директорів Міжнародного Валютного Фонду ухвалила рішення про виділення Україні четвертого траншу у розмірі 1 млрд. доларів США. У меморандумі, який підписала українська сторона, зокрема, йдеться про зобов’язання парламенту ухвалити Закон про ринковий обіг земель сільськогосподарського призначення вже у травні поточного року, що призведе до відміни мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення з 1 січня 2018 року.

Відповідно до Статті 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутати Кам’янської районної ради закликають всіх депутатів місцевих рад виступити проти продажу земель сільськогосподарського призначення. Адже в час коли в Україні триває війна та  понад 80% населення живе за межею бідності не можливо створити ринок землі без порушення прав громадян України. Також при тому рівні корупції, який існує на сьогоднішній день дуже важко забезпечити прозорість фінансових операцій з продажу земельних ділянок та є велика ймовірність того, що більшість українських земель буде просто вкрадена у власників.

На нашу думку, в умовах, коли не проведена інвентаризація земель сільськогосподарського призначення, якісно не сформований земельний кадастр, не зроблено належним чином розмежування земель різних форм власності, не зроблено перевірку якості землі, впровадження ринку землі є злочином проти народу України і є просто абсурдним в плані економічної обґрунтованості.
Виходячи з цього, зрозуміло що майбутній Закон про ринковий обіг земель в Україні є прямим порушенням  статті 13 Конституції України, в якій чітко прописано: «Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією…» Тому, будь  яке рішення Верховної Ради України про продаж української землі без погодження з народом України та завершення земельної реформи є державною зрадою і не повинно бути прийнято за жодних умов.

В даний час головним завданням є спрямування земельної реформи в державі на:

–    збереження українського села;
–    розвиток сільських територій;
–    створення робочих місць в сільській місцевості;
–    забезпечення належних умов для розвитку малих і середніх господарств.
–    гарантування права власності на землю – власникам паїв у першу чергу.
–    повернення місцевим громадам прав на законодавчому рівні, щодо розпорядження землями за межами населених пунктів.

Завершення земельної реформи, має закрити всі лазівки в законодавстві, які  можуть бути використані для збагачення олігархічних сімей і монополізації головного ресурсу нашої держави.

Враховуючи вищезазначене, пропонуємо передбачити у законодавстві такі питання :

–    визначення власниками землі виключно громадян України;
–    обмеження площі землі, яка може перебувати у власності або оренді однієї особи;
–    відкрити реєстр прав власності;
–    провести інвентаризацію земель створивши Земельний банк,  завданням якого є обмеження та збереження кількості і якості землі.

Ми пропонуємо депутатам місцевих рад  підтримати та оголосити про початок збору підписів з вимогою зберегти  дію мораторію на продаж землі, поки не буде проведена прозора і цивілізована земельна реформа в інтересах Українського народу.

Підписні листи направити до Верховної Ради України.

Схвалено на 17 сесії
Кам`янської  районної ради
сьомого скликання
21 квітня 2017 року

One Reply to “Проект рішення про підтримку звернення Кам’янської районної ради Чернівецької області щодо недопущення прийняття закону про ринковий обіг земель сільськогосподарського призначення в Україні”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *