За підсумками реалізації транскордонного проєкту Туристично-інформаційний центр Косівського району отримав нові туристичні продукти

«Карпатські медові стежки» — саме під такою назвою у переліку послуг ТІЦ з’явились два нових тематичних маршрути, присвячені бджільництву та пов’язаній історичній, культурній і природній спадщині Косівського району.

ГО «Карпатська еко пасіка» передала туристично-інформаційному центру Косівського району матеріали, напрацьовані у рамках реалізації транскордонного проекту «Карпатська бджола — спільні заходи для збереження унікальної природної спадщини в українсько-польському прикордонні».

Велосипедний і пішохідний маршрути об’єднують місцеві пасіки околиць м. Косова, Кутської та Косівської ОТГ, а також Білоберізької ОТГ сусіднього Верховинського району. Обидва маршрути починаються та закінчуються у центрі м. Косова з туристично-інформаційного центру й ведуть до пасік на периферію. Вони замикаються колом і поєднують навколишні пасіки.

Є можливість ознайомитися з культурою та традиціями карпатського бджолярства. Скуштувати та придбати натурального меду безпосередньо з пасік. Оздоровитись бджолиною терапією. Мобільний зв’язок доступний на протязі усього маршруту.

Географічний район «медових» маршрутів – передгір’я Покутсько-Буковинських Карпат, між долинами річок Чорний Черемош та Рибниця. Частково виходить на Сокільський хребет. Його загальна протяжність близько 50 км, тривалість 8-12 годин. З відвідуванням пасік, маршрут може по часу складати день або навіть два.

Пішохідний маршрут також розпочинається з туристично-інформаційного центру м.Косова і пролягає до села Смодна (територія науково-просвітницького центру Національного природного парку «Гуцульщина», вул.Дружби,137, де функціонує постійно діюча виставка під відкритим небом «Карпатська пасіка в історичному огляді — від дуплянки до розумного вулика» та музей «Бджільництво Гуцульщини»). Його довжина становить близько 7 км, приблизна тривалість 2,5–3 год.

Завантажити карти маршрутів великого формату:

Найближчим часом ТІЦ отримає друковані примірники туристичних мап по даних маршрутах. А вже сьогодні запрошуємо усіх охочих з числа місцевих жителів та гостей краю пройтись та прокататись медовими туристичними стежками, ближче познайомитись з туристичними місцями, які пов’язані з історією та сучасністю у розвитку бджільництва.

* Маршрути «Карпатські медові стежки» та відповідні туристичні мапи створені у рамках проекту «Карпатська бджола – спільні заходи для збереження унікальної природної спадщини в українсько-польському прикордонні», який реалізовувався у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020 Європейського Інструменту Сусідства, що фінансується за рахунок коштів Європейського Союзу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *